TPIX - kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne

Open peering to usługa ułatwiająca wymianę ruchu IP pomiędzy operatorami, dzięki podłączeniu ich do wspólnego kanału VLAN i dostarczeniu
im możliwości podłączenia do Route Serwera. Open peering nie jest samodzielną usługą posiadającą odrębną ofertę. Jest to funkcjonalność, którą można zamówić na portach platformy TPIX, oraz na portach sieci Ethernet OPL. 

Komu proponujemy usługę?

Usługa kierowana jest do podmiotów świadczących usługi dostępu do Internetu oraz usługi transmisji danych w ramach własnej działalności gospodarczej na rzecz swoich klientów oraz abonentów. 

Korzyści

Open peering to również rozwiązanie tanie, gdyż opiera się na tanich switch-ach, a nie drogich routerach warstwy trzeciej. Jest to więc rozwiązanie idealne dla tych operatorów Internetowych, którzy akceptują nieznaczne skomplikowanie konfiguracji swoich łączy internetowych, aby w efekcie uzyskać lepsze działania swoich usług internetowych i obniżyć swoje koszty łączy.

Co należy wiedzieć o usłudze?

Open peering to lepszy substytut usług tranzytu IP z uwagi na fakt, że każdy z partnerów jest bezpośrednio połączony z innym i w pełni kontroluje pasmo oraz jakość z jaką łączy z punktem wymiany ruchu peeringowego.
Z uwagi na partycypację w punkcie wymiany ruchu na jednakowych warunkach wszyscy uczestnicy budują wspólną jakość, z której czerpią
na równych prawach.